Kalendarz
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Wizyta studyjna: Projektowanie i wdrożenie procesu technologicznego obróbki hybrydowej części z metali przy wykorzystaniu technologii wytwarzania przyrostowego i obróbki skrawaniem

OPIS WYDARZENIA

Szkolenie wraz z demonstracją obejmuje wprowadzanie do technologii obróbki hybrydowej części z metali przy wykorzystaniu wytwarzania przyrostowego i obróbki skrawaniem. Zaprezentowany zostanie proces wytwarzania przykładowej części w technologii Directed Energy Deposition (DED) oraz jej obróbka wykończeniowa w jednym zamocowaniu na hybrydowej obrabiarce 5 osiowej.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?

Podczas tego wydarzenia zaznajomisz się z wiodącą technologią obróbki hybrydowej. Przybliżone zostaną obowiązujące normy i standardy opisujące technologie DED. Przedstawione zostaną wady i zalety tej techniki wytwarzania oraz nakreślone będą korzyści wynikające z połączenia procesów technologicznych na jednym stanowisku obróbczym. Poznasz podstawowe parametry technologiczne i ich wpływ na własności wytwarzanych części. Poruszone zostaną zagadnienia z zakresu projektowania hybrydowych procesów technologicznych z wykorzystaniem oprogramowania CAD/CAM Siemens NX.

Szkolenie obejmuje rzeczywisty proces na obrabiarce. Na żywo podczas wizyty w laboratorium zapoznasz się z każdym etapem procesu hybrydowego DED + CNC.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

Dla osób początkujących – Menadżerowie, kierownicy i inżynierzy produkcji, konstruktorzy oraz technolodzy, podstawowa wiedza z zakresu technologii przyrostowych (AM) nie jest wymagana.

OPIS TRENERA

mgr inż. Gustaw Koenig, od 2013 roku realizuje projekty badawczo-rozwojowe dla przemysłu w obszarze technologii przyrostowych na Politechnice Wrocławskiej. Specjalizuje się w technologii Directed Energy Deposition oraz wytwarzaniu hybrydowym z wykorzystaniem CNC. Nauczyciel akademicki w obszarze konstruowania wyrobów użytkowych i maszyn, technologiczności konstrukcji i projektowania procesów wytwarzania.

Dr inż.. Michał Olejarczyk, od dziesięciu lat związany z działalnością na Politechnice Wrocławskiej w obszarze technologii przyrostowych. Specjalizujący się w technologii spiekania proszków tworzyw sztucznych (pLS). Wykonawca w projektach badawczo-rozwojowych dla branży medycznej, lotniczej i obronnej; autor publikacji, raportów dla przemysłów oraz wdrożeń komercyjnych w obszarze AM.

AGENDA

 1. Wprowadzenie

 2. Podstawowe pojęcia i zasada działania technologii DED

 3. Parametry procesu DED

 4. Charakterystyka proszków metali do laserowego przetapiania

 5. Budowa systemów do laserowego spiekania 

6. Charakterystyka proszków metali do laserowego przetapiania

  •  Przerwa kawowa

7. Projektowanie procesu technologicznego DED w środowisku CAD/CAM Siemens NX na przykładzie wybranej części

8. Projektowanie procesu technologicznego obróbki wykończeniowej CNC środowisku CAD/CAM Siemens NX

9. Nowe trendy w obszarze DED + CNC

  • Przerwa na Lunch

10. Wizyta w laboratorium + Q&A

Szczegóły wydarzenia

Data: 27 października 2021
Czas: 09:30 - 15:30
Miejsce: Politechnika Wrocławska
Organizator: Politechnika Wrocławska
Adres: budynek B4, Łukasiewicza 5/7