Kalendarz
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Model Factory – szkolenie z zakresu technologii Sztucznej Inteligencji (AI) i Uczenia Maszynowego (ML) w diagnostyce przemysłowej | 3.11.

OPIS WYDARZENIA

Zapraszamy do uczestnictwa w demonstracji technologii Przemysłu 4.0 prowadzonej przez specjalistów z Politechniki Wrocławskiej z wykorzystaniem Model Factory, czyli kompaktowej linii produkcyjnej, która umożliwi Ci poznanie takich technologii jak: robotyka współpracująca, autonomiczne roboty mobilne, rozszerzona (AR) i wirtualna (VR) rzeczywistość oraz sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe w zastosowaniach diagnostycznych. Wszystkie te rozwiązania mogą pomóc Twojej firmie wejść na wyższy poziom innowacji.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?

Podczas pokazu poznasz rzeczywiste zastosowanie technologii Przemysłu 4.0, które będziesz mógł następnie z sukcesem wdrożyć w swojej firmie!

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich osób zainteresowanych wdrażaniem nowoczesnych technologii w swojej firmie w celu wejścia na wyższy poziom innowacji!

OPIS TRENERA

Tomasz Kośmider

Architekt systemów rozproszonych, specjalista z obszarów nowych technologii. Projektuje i nadzoruje wdrażanie rozwiązań IT do obszarów przemysłowych, promotor technologii oraz idei Przemysłu 4.0. Ultramaratończyk i gitarzysta-pasjonat. Zajmuje się przetwarzaniem danych, automatyzacją procesów i prototypowaniem rozwiązań w obszarach laboratoryjnych. Reprezentuje praktyczne podejście do Transformacji Cyfrowych w obszarach przemysłowych.

AGENDA

9:00 – 9:45

Prezentacja Model Factory – przygotowany przez nas demonstrator Przemysłu 4.0 jest kompaktową linią produkcyjną, na przykładzie której demonstrujemy zarówno powszechnie stosowane rozwiązania automatyki i robotyki, jak i nowoczesne technologie zgodne z ideą czwartej rewolucji przemysłowej. Prezentowane technologie to między innymi robotyka współpracująca, autonomiczne roboty mobilne, rozszerzona (AR) i wirtualna (VR) rzeczywistość oraz sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe w zastosowaniach diagnostycznych.

9:45-10:45

AI i ML w detekcji anomalii pracy urządzeń i odczytów sensorów.

Praktyczna demonstracja zarządzania predykcyjnego. Podejście do rozwiązania i zastosowane technologie. Algorytmy predykcyjne i konfiguracja. Odczyty i sensorów, danych oraz składowanie danych. Analiza danych oraz kalibracja wartości brzegowych.

  • Połączenie linii produkcyjnej przez OPC UA.
  • Podłączenie sensorów banner.
  • Przegląd pomiarów w Grafanie.

10:45-11:00

Przerwa Kawowa

11:00-12:00

Scenariusz wykorzystania danych w kontekście procesów produkcyjnych. Konfiguracja narzędzi analizy danych i integracja z systemem MES. Powiadomienia i integracja z systemami wspierającymi utrzymanie ruchu.

  • Automatyczna kontrola jakości.
  • Konfiguracja czasu predykcji.
  • Ustawienie powiadomień.

Jak zmieniają się parametry OEE dzięki analizie predykcyjnej.

Szczegóły wydarzenia

Data: 3 listopada 2021
Czas: 09:00 - 13:00
Miejsce: Politechnika Wrocławska
Organizator: Politechnika Wrocławska
Organizator: A4Bee – Architects for business
Adres: budynek B4, Łukasiewicza 5/7