Kalendarz
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Demonstracja desktopowej technologii pLS na przykładzie urządzenia Fuse1

OPIS WYDARZENIA

Demonstracja będzie obejmować wprowadzanie oraz dyskusję dot. zastosowania jednej z technologii przyrostowych – polimerowego laserowego spiekania. Uczestnik zostanie zapoznany z teorią oraz praktyką pracy bazując na parku maszynowym dostępnym w laboratorium Politechniki Wrocławskiej.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?

Podczas szkolenia zapoznasz się z najważniejszymi aspektami pracy z technologią polimerowego laserowego spiekania. Poruszane zagadnienia będą miały charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny. Na żywo poznasz szczegółowy przebieg prac w technologii pLS na podstawie urządzenie Fuse1 (Formlabs). Znajdziesz odpowiedzi na pytania takie jak właściwie przygotować materiał i pliki do procesu oraz jak wyglądają podstawowe czynności serwisowe.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

Dla osób początkujących – Menadżerowie, kierownicy i inżynierzy produkcji, konstruktorzy oraz technolodzy. Podstawowa wiedza z zakresu technologii przyrostowych (AM) nie jest wymagana.

OPIS TRENERA

Dr inż.. Michał Olejarczyk, od dziesięciu lat związany z działalnością na Politechnice Wrocławskiej w obszarze technologii przyrostowych. Specjalizujący się w technologii spiekania proszków tworzyw sztucznych (pLS). Wykonawca w projektach badawczo-rozwojowych dla branży medycznej, lotniczej i obronnej; autor publikacji, raportów dla przemysłów oraz wdrożeń komercyjnych w obszarze AM.

 

Mgr inż. Piotr Gruber, asystent naukowo-dydaktyczny w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym. Prowadzi badania dotyczące polimerowych technologii przyrostowych w szczególności technologii pLS skupiając się na zastosowaniach w branży medycznej. Doświadczenie w obszarze AM zdobył w licznych projektach badawczo-rozwojowych.

AGENDA

  •  Wprowadzenie
  •  Podstawowe pojęcia i zasada działania technologii pLS
  •  Demonstracja procesu pLS
  •  Wizyta w laboratorium + Q&A

Szczegóły wydarzenia

Data: 28 października 2021
Czas: 10:00 - 12:30
Miejsce: Politechnika Wrocławska
Organizator: Politechnika Wrocławska
Adres: budynek B4, Łukasiewicza 5/7