Kalendarz
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Demonstracja desktopowej technologii pLS na przykładzie urządzenia Fuse1

OPIS WYDARZENIA

Demonstracja będzie obejmować wprowadzanie oraz dyskusję dot. zastosowania jednej z technologii przyrostowych – polimerowego laserowego spiekania. Uczestnik zostanie zapoznany z teorią oraz praktyką pracy bazując na parku maszynowym dostępnym w laboratorium Politechniki Wrocławskiej.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?

Podczas szkolenia zapoznasz się z najważniejszymi aspektami pracy z technologią polimerowego laserowego spiekania. Poruszane zagadnienia będą miały charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny. Na żywo poznasz szczegółowy przebieg prac w technologii pLS na podstawie urządzenie Fuse1 (Formlabs). Znajdziesz odpowiedzi na pytania takie jak właściwie przygotować materiał i pliki do procesu oraz jak wyglądają podstawowe czynności serwisowe.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

Dla osób początkujących – Menadżerowie, kierownicy i inżynierzy produkcji, konstruktorzy oraz technolodzy. Podstawowa wiedza z zakresu technologii przyrostowych (AM) nie jest wymagana.

OPIS TRENERA

Dr inż.. Michał Olejarczyk, od dziesięciu lat związany z działalnością na Politechnice Wrocławskiej w obszarze technologii przyrostowych. Specjalizujący się w technologii spiekania proszków tworzyw sztucznych (pLS). Wykonawca w projektach badawczo-rozwojowych dla branży medycznej, lotniczej i obronnej; autor publikacji, raportów dla przemysłów oraz wdrożeń komercyjnych w obszarze AM.

 

Mgr inż. Piotr Gruber, asystent naukowo-dydaktyczny w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym. Prowadzi badania dotyczące polimerowych technologii przyrostowych w szczególności technologii pLS skupiając się na zastosowaniach w branży medycznej. Doświadczenie w obszarze AM zdobył w licznych projektach badawczo-rozwojowych.

AGENDA

  •  Wprowadzenie
  •  Podstawowe pojęcia i zasada działania technologii pLS
  •  Demonstracja procesu pLS
  •  Wizyta w laboratorium + Q&A

Szczegóły wydarzenia

Data: 28 października
Czas: 10:00 - 12:30
Miejsce: Politechnika Wrocławska
Organizator: Politechnika Wrocławska
Adres: budynek B4, Łukasiewicza 5/7

Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zostałem/-am poinformowany/-a o przetwarzaniu moich danych osobowych i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu powyżej przez Politechnikę Wrocławską (administratora danych i konsorcjantów (Uniwersytet Ekonomniczny we Wrocławiu, Wrocławski Park Technologiczny S.A., Balluff Sp. z o.o. oraz TestArmy Group S.A.) w ramach przedsięwzięcia w Programie pn. „Level 4.0 I Digital Innovation Hub Wrocław” w związku ze świadczeniem usług wsparcia transformacji cyfrowej, obejmujących działania demonstracyjne, doradcze, implementacyjne, szkoleniowo-edukacyjne i informacyjno – promocyjne.

 

Sign up to our newsletter

I agree for the use of personal data. I have been informed about the processing of my personal data and I consent to the processing of my personal data provided in the form above by the Wrocław University of Science and Technology (data controller and consortium members (University of Economics in Wrocław, Wrocław Technology Park SA, Balluff Sp. Z oo and TestArmy Group SA) as part of the project under the Program called "Level 4.0 I Digital Innovation Hub Wrocław" in connection with the provision of digital transformation support services, including demonstration, consulting, implementation, training and education as well as information and promotion activities.