Kalendarz
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Model Factory – Szkolenie z zakresu technologii Wirtualnej i Rozszerzonej Rzeczywistości w zastosowaniach przemysłowych | 28.10.

OPIS WYDARZENIA

Zapraszamy do praktycznego zapoznania się z technologiami Przemysłu 4.0 podczas szkolenia prowadzonego przez specjalistów z Politechniki Wrocławskiej z wykorzystaniem Model Factory, czyli kompaktowej linii produkcyjnej, która umożliwi Ci poznanie takich technologii jak: robotyka współpracująca, autonomiczne roboty mobilne, rozszerzona (AR) i wirtualna (VR) rzeczywistość oraz sztuczna inteligencja w zastosowaniach diagnostycznych. Wszystkie te rozwiązania mogą pomóc Twojej firmie wejść na wyższy poziom innowacji.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?

Podczas szkolenia poznasz rzeczywiste zastosowanie technologii Przemysłu 4.0 oraz zdobędziesz praktyczne doświadczenie w ich wykorzystaniu.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich osób zainteresowanych wdrażaniem nowoczesnych technologii w swojej firmie w celu wejścia na wyższy poziom innowacji!

OPIS TRENERA

Tomasz Kośmider

Architekt systemów rozproszonych, specjalista z obszarów nowych technologii. Projektuje i nadzoruje wdrażanie rozwiązań IT do obszarów przemysłowych, promotor technologii oraz idei Przemysłu 4.0. Ultramaratończyk i gitarzysta-pasjonat. Zajmuje się przetwarzaniem danych, automatyzacją procesów i prototypowaniem rozwiązań w obszarach laboratoryjnych. Reprezentuje praktyczne podejście do Transformacji Cyfrowych w obszarach przemysłowych.

AGENDA

  • 09:00 – 09:30

Prezentacja Model Factory – przygotowany przez nas demonstrator Przemysłu 4.0 jest kompaktową linią produkcyjną, na przykładzie której demonstrujemy zarówno powszechnie stosowane rozwiązania automatyki i robotyki, jak i nowoczesne technologie zgodne z ideą czwartej rewolucji przemysłowej. Prezentowane technologie to między innymi robotyka współpracująca, autonomiczne roboty mobilne, rozszerzona (AR) i wirtualna (VR) rzeczywistość oraz sztuczna inteligencja w zastosowaniach diagnostycznych. Ponadto, demonstrator udostępnia aktualne oraz historyczne dane poprzez protokół OPC-AU, umożliwiając zamodelowanie jego cyfrowego bliźniaka. Wszystkie z zastosowanych technologii Przemysłu 4.0 wspólnie tworzą nasz demonstrator, natomiast każda z nich może zostać wykorzystana również w Twojej linii produkcyjnej!

  • 09:30 – 10:00

Roboty przemysłowe – roboty przemysłowe z powodzeniem wykorzystywane są do wykonywania monotonnych operacji na stanowiskach uciążliwych lub niebezpiecznych dla człowieka, zwiększając jednocześnie wydajność oraz precyzję wykonywanych zadań.

  • 10:00 – 10:30

Roboty współpracujące – coboty najczęściej kojarzone są z brakiem wymogu stosowania barier ochronnych i pracy “ramię w ramię” z pracownikiem. Cechą charakterystyczna robotów współpracujących jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa operatora poprzez zastosowanie szeregu wbudowanych w strukturę robota czujników bezpieczeństwa oraz redukcję prędkości i siły maksymalnej. Wszystko to zapewnia bezpieczne zatrzymanie robota podczas kolizji i minimalizację jej skutków. niezwykle ważny jest również aspekt ekonomiczny wdrażania cobotów, ponieważ czas zwrotu inwestycji (ROI) może wynosić nawet poniżej 1 roku!

  • 10:30 – 11:45

AR i VR a Przemysł 4.0 Wprowadzenie do zagadnień idei Przemysł 4.0. Osadzenie technologii AR/VR oraz jej powiązania z innymi technologiami w ramach idei. Trendy i wymagania rynkowe. Wprowadzenie do trendów i wymagań rynkowych. Korzyści biznesowe technologii AR/VR. Omówienie korzyści biznesowych technologii AR/VR w obszarach produkcyjnych – ograniczenie kosztów, poprawa jakości, zwiększenie czasu dostępności, wpływ na procesy szkoleniowe.

  • 11:45 – 12:00 

Przerwa Kawowa

  • 12:00 – 12:45

AR/VR w szkoleniu, utrzymaniu ruchu oraz zarządzaniu jakością. Przykłady zastosowań technologii, omówienie i prezentacja materiałów multimedialnych. Koszty wdrożenia rozwiązań oraz KPIs transformacji cyfrowych. Przygotowanie do uzasadnienia finansowego wprowadzenia technologii. Koszty, budżet.

  • 12:45 – 13:15

Przerwa obiadowa

  • 13:15 – 14:00

Prezentacja urządzeń i oprogramowania do rozszerzonej rzeczywistości AR na przykładzie urządzenia RealWear HMT-1 oraz systemu proceedix. Budowa i parametry urządzenia. Działanie, Podstawowe funkcje, możliwości. Prezentacja urządzeń do wirtualnej rzeczywistości na przykładzie okularów VR Oculus Go oraz systemu do wprowadzania modeli 3D. Budowa i parametry urządzenia. Działanie, Podstawowe funkcje, możliwości. Podsumowanie i przekazanie materiałów.

Szczegóły wydarzenia

Data: 28 października 2021
Czas: 09:00 - 15:00
Miejsce: Politechnika Wrocławska
Organizator: Politechnika Wrocławska
Adres: budynek B4, Łukasiewicza 5/7