Kalendarz
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Demonstracja metody hybrydowego wytwarzania części z metali przy wykorzystaniu technologii przyrostowej i obróbki skrawaniem

OPIS WYDARZENIA

Demonstracja obejmuje wprowadzenie do technologii obróbki hybrydowej części z metali przy wykorzystaniu wytwarzania przyrostowego i obróbki skrawaniem. Zaprezentowany zostanie proces wytwarzania przykładowej części w technologii Directed Energy Deposition (DED) oraz jej obróbka wykończeniowa w jednym zamocowaniu na hybrydowej obrabiarce 5 osiowej.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?

Podczas tego wydarzenia zaznajomisz się z wiodącą technologią obróbki hybrydowej. Przedstawione zostaną wady i zalety tej techniki wytwarzania oraz nakreślone zostaną korzyści wynikające z połączenia procesów technologicznych na jednym stanowisku obróbczym. Poznasz podstawowe parametry technologiczne i ich wpływ na własności wytwarzanych części. Prezentacja obejmuje rzeczywisty proces na obrabiarce.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

Dla osób początkujących – Menadżerowie, kierownicy i inżynierzy produkcji, konstruktorzy oraz technolodzy. Podstawowa wiedza z zakresu technologii przyrostowych (AM) nie jest wymagana.

OPIS TRENERA

mgr inż. Gustaw Koenig, od 2013 roku realizuje projekty badawczo-rozwojowe dla przemysłu w obszarze technologii przyrostowych na Politechnice Wrocławskiej. Specjalizuje się w technologii Directed Energy Deposition oraz wytwarzaniu hybrydowym z wykorzystaniem CNC. Nauczyciel akademicki w obszarze konstruowania wyrobów użytkowych i maszyn, technologiczności konstrukcji i projektowania procesów wytwarzania.   

mgr inż. Piotr Gruber, asystent naukowo-dydaktyczny w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym. Prowadzi badania dotyczące technologii przyrostowych w szczególności technologii SLS skupiając się na zastosowaniach w branży medycznej. Doświadczenie w obszarze AM zdobył w licznych projektach badawczo-rozwojowych.

AGENDA

  1.  Wprowadzenie
  2.  Podstawowe pojęcia i zasada działania techniki CNC + DED
  3.  Demonstracja procesu hybrydowego CNC + DED przykładzie wybranej części
  4.  Wizyta w laboratorium + Q&A

Szczegóły wydarzenia

Data: 8 listopada 2021
Czas: 13:00 - 15:00
Miejsce: Politechnika Wrocławska
Adres: budynek B4, Łukasiewicza 5/7