Kalendarz
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Wizyta studyjna: Laboratorium polimerowego laserowego spiekania – teoria i praktyka

OPIS WYDARZENIA

Szkolenie będzie obejmować wprowadzanie, uszczegółowienie oraz dyskusję dot. technologii przyrostowej – polimerowego laserowego spiekania. Uczestnik zostanie zapoznany z teorią oraz praktyką pracy z przedstawioną metodą wytwarzania przyrostowego.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?

Podczas szkolenia zapoznasz się z najważniejszymi aspektami pracy z technologią polimerowego laserowego spiekania. Poruszane zagadnienia będą miały charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny. Uczestnik pozna szczegółowy przebieg pracy z technologią polimerowego laserowego spiekania. Między innymi znajdziesz odpowiedzi na pytania jak poprawnie przygotować proces technologiczny czy każdy polimerowy proszek nadaje się do procesu, jak również zapoznasz się z zaletami oraz wadami różnych metod obróbki poprocesowej. Na żywo podczas wizyty w laboratorium zapoznasz się z każdym etapem procesu pLS. 

Dowiesz się o możliwościach jak i ograniczeniach technologii pLS w nowoczesnym przedsiębiorstwie oraz o tym, jak zmienić produkt lub proces aby wykorzystać potencjał produkcji przyrostowej.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

Dla osób początkujących – Menadżerowie, kierownicy i inżynierzy produkcji, konstruktorzy oraz technolodzy, podstawowa wiedza z zakresu technologii przyrostowych (AM) nie jest wymagana.

OPIS TRENERA

Dr inż.. Michał Olejarczyk, od dziesięciu lat związany z działalnością na Politechnice Wrocławskiej w obszarze technologii przyrostowych. Specjalizujący się w technologii spiekania proszków tworzyw sztucznych (pLS). Wykonawca w projektach badawczo-rozwojowych dla branży medycznej, lotniczej i obronnej; autor publikacji, raportów dla przemysłów oraz wdrożeń komercyjnych w obszarze AM.

 

mgr inż. Piotr Gruber, asystent naukowo-dydaktyczny w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym. Prowadzi badania dotyczące polimerowych technologii przyrostowych w szczególności technologii pLS skupiając się na zastosowaniach w branży medycznej. Doświadczenie w obszarze AM zdobył w licznych projektach badawczo-rozwojowych.

AGENDA

  •  Wprowadzenie
  •  Podstawowe pojęcia i zasada działania technologii pLS
  •  Przepływ informacji w procesie pLS. Przygotowanie procesu. 3D nesting.
  •  Budowa systemów do laserowego spiekania 
  •  Charakterystyka proszków do laserowego spiekania

Przerwa kawowa

  • Parametry procesu pLS
  •  Materiały wykorzystywane w procesach pLS i ich potencjał aplikacyjny
  •  Opis metod obróbki wykończeniowej (postprocessing)
  • Nowe trendy w obszarze pLS

Lunch

Wizyta w laboratorium + Q&A

Szczegóły wydarzenia

Data: 15 października
Czas: 09:30 - 15:30
Miejsce: Politechnika Wrocławska
Organizator: Politechnika Wrocławska
Adres: budynek B4, Łukasiewicza 5/7

Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zostałem/-am poinformowany/-a o przetwarzaniu moich danych osobowych i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu powyżej przez Politechnikę Wrocławską (administratora danych i konsorcjantów (Uniwersytet Ekonomniczny we Wrocławiu, Wrocławski Park Technologiczny S.A., Balluff Sp. z o.o. oraz TestArmy Group S.A.) w ramach przedsięwzięcia w Programie pn. „Level 4.0 I Digital Innovation Hub Wrocław” w związku ze świadczeniem usług wsparcia transformacji cyfrowej, obejmujących działania demonstracyjne, doradcze, implementacyjne, szkoleniowo-edukacyjne i informacyjno – promocyjne.

 

Sign up to our newsletter

I agree for the use of personal data. I have been informed about the processing of my personal data and I consent to the processing of my personal data provided in the form above by the Wrocław University of Science and Technology (data controller and consortium members (University of Economics in Wrocław, Wrocław Technology Park SA, Balluff Sp. Z oo and TestArmy Group SA) as part of the project under the Program called "Level 4.0 I Digital Innovation Hub Wrocław" in connection with the provision of digital transformation support services, including demonstration, consulting, implementation, training and education as well as information and promotion activities.