Kalendarz
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Nie masz czasu czekać na szkolenie?

Skorzystaj z usługi doradczej lub implementacyjnej

Wytwarzanie przyrostowe w produkcji personalizowanej. Wirtualne laboratorium projektowania wyrobów z tworzyw sztucznych dla technologii przyrostowych

Z pomocą specjalistów i ekspertów z branży dowiesz się, jak ocenić część i przygotować ją do produkcji z zastosowaniem technologii przyrostowych SLS i MJF, uwzględniając aspekty techniczne i ekonomiczne.

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

Podczas webinarium będziesz miał okazję nabyć i rozszerzyć wiedzę zakresu projektowania procesu produkcji przyrostowej (AM). Zaprezentowane zostaną nowe modele produkcyjne i biznesowe zorientowane na personalizację produktu. Poznasz metodę oceny konstrukcji i oszacowania kosztów produkcji na przykładzie zadania wytwarzania nowego produktu przy użyciu technologii Selective Laser Sintering (SLS) i Multi Jet Fusion (MJF). Dowiesz się jak wczesne wybory i decyzje projektowe wpływają na jakość i koszty produkcji. Zapoznasz się z metodami obróbki wykończeniowej części. Będziesz czuć się pewniej decydując się na zastosowanie AM w projektach i procesach produkcyjnych swojej firmy.

Dla kogo jest przeznaczone szkolenie?

Menadżerowie, kierownicy i inżynierzy produkcji, konstruktorzy, wiedza z zakresu technologii przyrostowych (AM) nie jest wymagana.

Opis Trenera

Mgr inż. Gustaw Koenig, od 2013 roku realizuje projekty badawczo-rozwojowe dla przemysłu w obszarze technologii przyrostowych na Politechnice Wrocławskiej. Specjalizuje się w technologii Directed Energy Deposition oraz wytwarzaniu hybrydowym z wykorzystaniem CNC. Nauczyciel akademicki w obszarze konstruowania wyrobów użytkowych i maszyn, technologiczności konstrukcji i projektowania procesów wytwarzania.

mgr inż. Piotr Gruber, asystent naukowo-dydaktyczny w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym. Prowadzi badania dotyczące polimerowych technologii przyrostowych w szczególności technologii SLS skupiając się na zastosowaniach w branży medycznej. Doświadczenie w obszarze AM zdobył w licznych projektach badawczo-rozwojowych.

Agenda

  • Wprowadzenie. Nowe modele biznesowe wykorzystujące technologie przyrostowe (AM)
  • Omówienie technologii SLS i MJF
  • Dobre praktyki w projektowaniu zorientowanym na wytwarzanie z zastosowaniem SLS i MJF
  • Ocena części pod kątem wytwarzania przyrostowego
  • Metoda projektowania wyrobów z tworzyw sztucznych dla technologii przyrostowych
  • Projektowanie procesu technologicznego i wpływ decyzji projektowych na koszty produkcji
  • Metody obróbki wykończeniowej części

Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zostałem/-am poinformowany/-a o przetwarzaniu moich danych osobowych i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu powyżej przez Politechnikę Wrocławską (administratora danych i konsorcjantów (Uniwersytet Ekonomniczny we Wrocławiu, Wrocławski Park Technologiczny S.A., Balluff Sp. z o.o. oraz TestArmy Group S.A.) w ramach przedsięwzięcia w Programie pn. „Level 4.0 I Digital Innovation Hub Wrocław” w związku ze świadczeniem usług wsparcia transformacji cyfrowej, obejmujących działania demonstracyjne, doradcze, implementacyjne, szkoleniowo-edukacyjne i informacyjno – promocyjne.

 

Sign up to our newsletter

I agree for the use of personal data. I have been informed about the processing of my personal data and I consent to the processing of my personal data provided in the form above by the Wrocław University of Science and Technology (data controller and consortium members (University of Economics in Wrocław, Wrocław Technology Park SA, Balluff Sp. Z oo and TestArmy Group SA) as part of the project under the Program called "Level 4.0 I Digital Innovation Hub Wrocław" in connection with the provision of digital transformation support services, including demonstration, consulting, implementation, training and education as well as information and promotion activities.