Kalendarz
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Nie masz czasu czekać na szkolenie?

Skorzystaj z usługi doradczej lub implementacyjnej

Wytwarzanie przyrostowe w produkcji personalizowanej. Wirtualne laboratorium projektowania wyrobów z tworzyw sztucznych dla technologii przyrostowych

Z pomocą specjalistów i ekspertów z branży dowiesz się, jak ocenić część i przygotować ją do produkcji z zastosowaniem technologii przyrostowych SLS i MJF, uwzględniając aspekty techniczne i ekonomiczne.

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

Podczas webinarium będziesz miał okazję nabyć i rozszerzyć wiedzę zakresu projektowania procesu produkcji przyrostowej (AM). Zaprezentowane zostaną nowe modele produkcyjne i biznesowe zorientowane na personalizację produktu. Poznasz metodę oceny konstrukcji i oszacowania kosztów produkcji na przykładzie zadania wytwarzania nowego produktu przy użyciu technologii Selective Laser Sintering (SLS) i Multi Jet Fusion (MJF). Dowiesz się jak wczesne wybory i decyzje projektowe wpływają na jakość i koszty produkcji. Zapoznasz się z metodami obróbki wykończeniowej części. Będziesz czuć się pewniej decydując się na zastosowanie AM w projektach i procesach produkcyjnych swojej firmy.

Dla kogo jest przeznaczone szkolenie?

Menadżerowie, kierownicy i inżynierzy produkcji, konstruktorzy, wiedza z zakresu technologii przyrostowych (AM) nie jest wymagana.

Opis Trenera

Mgr inż. Gustaw Koenig, od 2013 roku realizuje projekty badawczo-rozwojowe dla przemysłu w obszarze technologii przyrostowych na Politechnice Wrocławskiej. Specjalizuje się w technologii Directed Energy Deposition oraz wytwarzaniu hybrydowym z wykorzystaniem CNC. Nauczyciel akademicki w obszarze konstruowania wyrobów użytkowych i maszyn, technologiczności konstrukcji i projektowania procesów wytwarzania.

mgr inż. Piotr Gruber, asystent naukowo-dydaktyczny w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym. Prowadzi badania dotyczące polimerowych technologii przyrostowych w szczególności technologii SLS skupiając się na zastosowaniach w branży medycznej. Doświadczenie w obszarze AM zdobył w licznych projektach badawczo-rozwojowych.

Agenda

  • Wprowadzenie. Nowe modele biznesowe wykorzystujące technologie przyrostowe (AM)
  • Omówienie technologii SLS i MJF
  • Dobre praktyki w projektowaniu zorientowanym na wytwarzanie z zastosowaniem SLS i MJF
  • Ocena części pod kątem wytwarzania przyrostowego
  • Metoda projektowania wyrobów z tworzyw sztucznych dla technologii przyrostowych
  • Projektowanie procesu technologicznego i wpływ decyzji projektowych na koszty produkcji
  • Metody obróbki wykończeniowej części

Szczegóły wydarzenia

Data: 8 grudnia 2020
Czas: 16:00 - 17:30
Miejsce: On-line
Organizator: Politechnika Wrocławska