Kalendarz
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Polimerowe laserowe spiekanie – teoria i praktyka (część 2 z 2)

Szkolenie będzie obejmować wprowadzanie, uszczegółowienie oraz dyskusję dot. technologii przyrostowej – polimerowego laserowego spiekania. Uczestnik zostanie zapoznany z teorią oraz praktyką pracy z przedstawioną metodą wytwarzania przyrostowego.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?

Podczas szkolenia zapoznasz się z najważniejszymi aspektami pracy z technologią polimerowego laserowego spiekania. Poruszane zagadnienia będą miały charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny. Uczestnik pozna szczegółowy przebieg pracy z technologią polimerowego laserowego spiekania. Między innymi znajdziesz odpowiedzi na pytania jak poprawnie przygotować proces technologiczny czy każdy polimerowy proszek nadaje się do procesu, jak również zapoznasz się z zaletami oraz wadami różnych metod obróbki poprocesowej.

Dowiesz się o możliwościach jak i ograniczeniach technologii pLS w nowoczesnym przedsiębiorstwie oraz o tym, jak zmienić produkt lub proces aby wykorzystać potencjał produkcji przyrostowej.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

Dla osób początkujących – Menadżerowie, kierownicy i inżynierzy produkcji, konstruktorzy oraz technolodzy, podstawowa wiedza z zakresu technologii przyrostowych (AM) nie jest wymagana.

OPIS TRENERÓW

dr inż. Michał Olejarczyk, od dziesięciu lat związany z działalnością na Politechnice Wrocławskiej w obszarze technologii przyrostowych. Specjalizujący się w technologii selektywnego spiekania proszków tworzyw sztucznych (SLS). Wykonawca w projektach badawczo-rozwojowych dla branży medycznej, lotniczej i obronnej; autor publikacji, raportów dla przemysłów oraz wdrożeń komercyjnych w obszarze AM.

mgr inż. Piotr Gruber, asystent naukowo-dydaktyczny w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym. Prowadzi badania dotyczące polimerowych technologii przyrostowych w szczególności technologii SLS skupiając się na zastosowaniach w branży medycznej. Doświadczenie w obszarze AM zdobył w licznych projektach badawczo-rozwojowych.

AGENDA

• Charakterystyka proszków do laserowego spiekania
• Materiały wykorzystywane w procesach pLS i ich potencjał aplikacyjny
• Opis metod obróbki wykończeniowej (postprocessing)
• Studium przypadku wykorzystania technologii pLS
• Nowe trendy w obszarze pLS
• Q&A

Szczegóły wydarzenia

Data: 7 maja 2021
Czas: 14:00 - 16:00
Miejsce: On-line
Organizator: Politechnika Wrocławska