Kalendarz
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Nie masz czasu czekać na szkolenie?

Skorzystaj z usługi doradczej lub implementacyjnej

Wytwarzanie przyrostowe w praktyce przemysłowej. Studium przypadku zastosowania warstwowego przetwarzania polimerów

Seminarium internetowe będzie obejmować wprowadzanie do technologii przyrostowych (AM) w produkcji oraz jej wdrażanie w firmie.

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

Podczas tego webinarium zaznajomisz się z najważniejszymi technologiami AM w wytwarzaniu części z tworzywach sztucznych oraz poznasz różnicę między nimi. Znajdziesz odpowiedź na pytanie o rentowność w produkcji, a w szczególności czy powinniśmy zlecić usługi na zewnątrz, czy też powinniśmy zainwestować we własną produkcję? Dowiesz się o możliwościach wdrożenia AM w nowoczesnym przedsiębiorstwie oraz o tym, jak zmienić produkt lub proces aby wykorzystać potencjał produkcji przyrostowej. Przybliżone zostaną również obowiązujące normy i standardy opisujące technologie AM.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

Dla osób początkujących.

Opis Trenera

Dr inż.. Michał Olejarczyk, od dziesięciu lat związany z działalnością na Politechnice Wrocławskiej w obszarze technologii przyrostowych. Specjalizujący się w technologii selektywnego spiekania proszków tworzyw sztucznych (SLS). Wykonawca w projektach badawczo-rozwojowych dla branży medycznej, lotniczej i obronnej; autor publikacji, raportów dla przemysłów oraz wdrożeń komercyjnych w obszarze AM.

mgr inż. Piotr Gruber, asystent naukowo-dydaktyczny w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym. Prowadzi badania dotyczące polimerowych technologii przyrostowych w szczególności technologii SLS skupiając się na zastosowaniach w branży medycznej. Doświadczenie w obszarze AM zdobył w licznych projektach badawczo-rozwojowych.

Agenda

a) Wprowadzenie. Produkcja z wykorzystaniem technologii AM w porównaniu z produkcją konwencjonalną.
b) Motywacja – możliwości i ograniczenia AM.
c) Podstawowe pojęcia i zasada działania technologii AM.
d) Podstawy procesów: stereolitografia (SL), Selective Laser Sintering (SLS), Multi Jest Fusion (MJF), Fused Deposition Modeling (FDM), Multi Jet Modeling (MJM).
e) Ekonomiczne i techniczne aspekty wdrażania technologii AM.
f) Kryteria wdrażania technologii przyrostowej i możliwe scenariusze.
g) Outsourcing a produkcja własna (in-house)?
h) Standaryzacja w AM.

Szczegóły wydarzenia

Data: 2 grudnia 2020
Czas: 16:00 - 17:30
Miejsce: On-line
Organizator: Politechnika Wrocławska