Kalendarz
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Przepływ informacji i obieg pracy w technologiach przyrostowych na przykładzie Fused Deposition Modeling

LINK DO WYDARZENIA – https://bit.ly/35OA3M3
Wyłącznie osoby zarejestrowane przez formularz zostaną dodane do spotkania.

OPIS WYDARZENIA

Seminarium internetowe będzie obejmować wprowadzenie do obiegu informacji i przebiegu pracy w technologiach przyrostowych zrealizowanych na przykładzie technologii Fused Deposition Modeling.  

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?

Podczas tego webinarium zaznajomisz się z najważniejszymi aspektami przygotowania procesu technologicznego AMZnajdziesz odpowiedź na pytanie dotyczące orientowania części w przestrzeni roboczejwpływu parametrów technologicznych na koszty wytwarzania. Poznasz podstawowe sposoby pozyskiwania modeli przestrzennych czy też wpływu rozdzielności pliku STL na jakość wyrobu.  

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

Dla osób początkujących.

OPIS TRENERA

Mgr inż. Piotr Gruber, asystent naukowo-dydaktyczny w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym. Prowadzi badania dotyczące polimerowych technologii przyrostowych w szczególności technologii SLS skupiając się na zastosowaniach w branży medycznej. Doświadczenie w obszarze AM zdobył w licznych projektach badawczo-rozwojowych. W projekcie BioAddMed odpowiedzialny za opracowanie technologii wytwarzania nośników leków w stosowanych do indywidualnej terapii z wykorzystaniem procesu FDM.  

Dr inż. Michał Olejarczyk, od dziesięciu lat związany z działalnością na Politechnice Wrocławskiej w obszarze technologii przyrostowych. Specjalizujący się w technologii selektywnego spiekania proszków tworzyw sztucznych (SLS). Wykonawca w projektach badawczo-rozwojowych dla branży medycznej, lotniczej i obronnej; autor publikacji, raportów dla przemysłów oraz wdrożeń komercyjnych w obszarze AM. 

AGENDA

  1. Wprowadzenie.
  2. Podstawy technologii Fused Deposition Modeling. 
  3. c)Obieg informacji oraz przepływ pracy na wybranym przykładzie.  
  4. Przydatne linki – darmowe oprogramowanie i repozytoria modeli przestrzennych.
  5. Wpływ wybranych czynników technologicznych na jakość otrzymywanych wyrobów.
  6. Demonstracja oprogramowania do przygotowania procesu technologicznego FDM. Porady i wskazówki.

Szczegóły wydarzenia

Data: 30 lipca 2021
Czas: 15:00 - 16:30
Miejsce: On-line
Organizator: Politechnika Wrocławska