Kalendarz
Ładowanie Wydarzenia

Model Factory – szkolenie z wykorzystaniem kompaktowej linii produkcyjnej

OPIS

Zapraszamy do praktycznego zapoznania się z technologiami Przemysłu 4.0 podczas szkolenia prowadzonego przez specjalistów z Politechniki Wrocławskiej z wykorzystaniem Model Factory, czyli kompaktowej linii produkcyjnej, która umożliwi Ci poznanie takich technologii jak: robotyka współpracująca, autonomiczne roboty mobilne, rozszerzona (AR) i wirtualna (VR) rzeczywistość oraz sztuczna inteligencja w zastosowaniach diagnostycznych. Wszystkie te rozwiązania mogą pomóc Twojej firmie wejść na wyższy poziom innowacji.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?

Podczas szkolenia poznasz rzeczywiste zastosowanie technologii Przemysłu 4.0 oraz zdobędziesz praktyczne doświadczenie w ich wykorzystaniu.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich osób zainteresowanych wdrażaniem nowoczesnych technologii w swojej firmie w celu wejścia na wyższy poziom innowacji!

OPIS TRENERA

  • Bartosz Poskart – specjalista z zakresu  zaawansowanej robotyki, tworzenia oprogramowania w językach wysokiego poziomu, przetwarzania obrazu, prototypowania oraz automatyzacji maszyn i urządzeń. Pracując w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej, realizuje prace badawcze i rozwojowe związane z zaawansowanymi integracjami robotów przemysłowych, współpracujących, mobilnych i obrabiarek sterowanych numerycznie w Przemysłowym Internecie Rzeczy IIoT.
  • Grzegorz Iskierka – pracownik badawczo-dydaktyczny w Katedrze Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji Politechniki Wrocławskiej. Specjalista z zakresu programowania i integracji robotów przemysłowych, mobilnych i współpracujących, rozwiązań z dziedziny Przemysłowego Internetu Rzeczy oraz wytwarzania oprogramowania w językach wysokiego poziomu.

AGENDA

  • 12:30 – 13:00

Prezentacja Model Factory

Przygotowany przez nas demonstrator Przemysłu 4.0 jest kompaktową linią produkcyjną, na przykładzie której demonstrujemy zarówno powszechnie stosowane rozwiązania automatyki i robotyki, jak i nowoczesne technologie zgodne z ideą czwartej rewolucji przemysłowej. Prezentowane technologie to między innymi robotyka współpracująca, autonomiczne roboty mobilne, rozszerzona (AR) i wirtualna (VR) rzeczywistość oraz sztuczna inteligencja w zastosowaniach diagnostycznych. Ponadto, demonstrator udostępnia aktualne oraz historyczne dane poprzez protokół OPC-AU, umożliwiając zamodelowanie jego cyfrowego bliźniaka. Wszystkie z zastosowanych technologii Przemysłu 4.0 wspólnie tworzą nasz demonstrator, natomiast każda z nich może zostać wykorzystana również w Twojej linii produkcyjnej!

  • 13:00 – 13:45

Roboty przemysłowe

Roboty przemysłowe z powodzeniem wykorzystywane są do wykonywania monotonnych operacji na stanowiskach uciążliwych lub niebezpiecznych dla człowieka, zwiększając jednocześnie wydajność oraz precyzję wykonywanych zadań.

  • 13:45 – 14:30

Systemy wizyjne

Systemy wizyjne poprzez analizę kształtu, koloru, kodów 1D i 2D, czy tekstu umożliwiają zadania takie jak kontrola jakości, sortowanie elementów, przekazywanie pozycji detali do systemów sterowania manipulatorów, rozpoznawania obiektów i wielu innych zadań, które mogłyby się wydawać możliwej jedynie dla człowieka.

  • 14:30 – 15:00

Przerwa

  • 15:00 – 15:45

Roboty współpracujące

Coboty najczęściej kojarzone są z brakiem wymogu stosowania barier ochronnych i pracy “ramię w ramię” z pracownikiem. Cechą charakterystyczna robotów współpracujacych jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa operatora poprzez zastosowanie szeregu wbudowanych w strukturę robota czujników bezpieczeństwa oraz redukcję prędkości i siły maksymalnej. Wszystko to zapewnia bezpieczne zatrzymanie robota podczas kolizji i minimalizację jej skutków. niezwykle ważny jest również aspekt ekonomiczny wdrażania cobotów, ponieważ czas zwrotu inwestycji (ROI) może wynosić nawet poniżej 1 roku!

  • 15:45 – 16:30

Autonomiczne roboty mobilne

Autonomiczne roboty mobilne są urządzeniami nie wymagającymi żadnej dodatkowej infrastruktury wewnątrzzakładowej do nawigacji w przestrzeni. Trasa przejazdu podczas wykonywania zaprogramowanych zadań wyznaczana jest na podstawie zeskanowanej wcześniej mapy otoczenia. Podczas przejazdu, na bieżąco analizowane jest najbliższe otoczenie robota mobilnego  w celu przeszkód stałych lub ruchomych. Wielu producentów oferuje również możliwość integracji autonomicznych robotów mobilnych z robotem współpracującym.

Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zostałem/-am poinformowany/-a o przetwarzaniu moich danych osobowych i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu powyżej przez Politechnikę Wrocławską (administratora danych i konsorcjantów (Uniwersytet Ekonomniczny we Wrocławiu, Wrocławski Park Technologiczny S.A., Balluff Sp. z o.o. oraz TestArmy Group S.A.) w ramach przedsięwzięcia w Programie pn. „Level 4.0 I Digital Innovation Hub Wrocław” w związku ze świadczeniem usług wsparcia transformacji cyfrowej, obejmujących działania demonstracyjne, doradcze, implementacyjne, szkoleniowo-edukacyjne i informacyjno – promocyjne.

 

Sign up to our newsletter

I agree for the use of personal data. I have been informed about the processing of my personal data and I consent to the processing of my personal data provided in the form above by the Wrocław University of Science and Technology (data controller and consortium members (University of Economics in Wrocław, Wrocław Technology Park SA, Balluff Sp. Z oo and TestArmy Group SA) as part of the project under the Program called "Level 4.0 I Digital Innovation Hub Wrocław" in connection with the provision of digital transformation support services, including demonstration, consulting, implementation, training and education as well as information and promotion activities.