Kalendarz
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Model Factory – demonstracja technologii Sztucznej Inteligencji (AI) i Uczenia Maszynowego (ML) w diagnostyce przemysłowej | 30.09.

OPIS WYDARZENIA

Zapraszamy do uczestnictwa w demonstracji technologii Przemysłu 4.0 prowadzonej przez specjalistów z Politechniki Wrocławskiej z wykorzystaniem Model Factory, czyli kompaktowej linii produkcyjnej, która umożliwi Ci poznanie takich technologii jak: robotyka współpracująca, autonomiczne roboty mobilne, rozszerzona (AR) i wirtualna (VR) rzeczywistość oraz sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe w zastosowaniach diagnostycznych. Wszystkie te rozwiązania mogą pomóc Twojej firmie wejść na wyższy poziom innowacji.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?

Podczas pokazu poznasz rzeczywiste zastosowanie technologii Przemysłu 4.0, które będziesz mógł następnie z sukcesem wdrożyć w swojej firmie!

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich osób zainteresowanych wdrażaniem nowoczesnych technologii w swojej firmie w celu wejścia na wyższy poziom innowacji!

OPIS TRENERA

Tomasz Kośmider

Architekt systemów rozproszonych, specjalista z obszarów nowych technologii. Projektuje i nadzoruje wdrażanie rozwiązań IT do obszarów przemysłowych, promotor technologii oraz idei Przemysłu 4.0. Ultramaratończyk i gitarzysta-pasjonat. Zajmuje się przetwarzaniem danych, automatyzacją procesów i prototypowaniem rozwiązań w obszarach laboratoryjnych. Reprezentuje praktyczne podejście do Transformacji Cyfrowych w obszarach przemysłowych.

AGENDA

9:00 – 9:45

Prezentacja Model Factory – przygotowany przez nas demonstrator Przemysłu 4.0 jest kompaktową linią produkcyjną, na przykładzie której demonstrujemy zarówno powszechnie stosowane rozwiązania automatyki i robotyki, jak i nowoczesne technologie zgodne z ideą czwartej rewolucji przemysłowej. Prezentowane technologie to między innymi robotyka współpracująca, autonomiczne roboty mobilne, rozszerzona (AR) i wirtualna (VR) rzeczywistość oraz sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe w zastosowaniach diagnostycznych.

9:45-10:45

AI i ML w detekcji anomalii pracy urządzeń i odczytów sensorów.

Praktyczna demonstracja zarządzania predykcyjnego. Podejście do rozwiązania i zastosowane technologie. Algorytmy predykcyjne i konfiguracja. Odczyty i sensorów, danych oraz składowanie danych. Analiza danych oraz kalibracja wartości brzegowych.

  • Połączenie linii produkcyjnej przez OPC UA.
  • Podłączenie sensorów banner.
  • Przegląd pomiarów w Grafanie.

10:45-11:00

Przerwa Kawowa

11:00-12:00

Scenariusz wykorzystania danych w kontekście procesów produkcyjnych. Konfiguracja narzędzi analizy danych i integracja z systemem MES. Powiadomienia i integracja z systemami wspierającymi utrzymanie ruchu.

  • Automatyczna kontrola jakości.
  • Konfiguracja czasu predykcji.
  • Ustawienie powiadomień.

Jak zmieniają się parametry OEE dzięki analizie predykcyjnej.

Szczegóły wydarzenia

Data: 30 września
Czas: 09:00 - 13:00
Miejsce: Politechnika Wrocławska
Organizator: Politechnika Wrocławska
Organizator: A4Bee – Architects for business
Adres: budynek B4, Łukasiewicza 5/7

Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zostałem/-am poinformowany/-a o przetwarzaniu moich danych osobowych i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu powyżej przez Politechnikę Wrocławską (administratora danych i konsorcjantów (Uniwersytet Ekonomniczny we Wrocławiu, Wrocławski Park Technologiczny S.A., Balluff Sp. z o.o. oraz TestArmy Group S.A.) w ramach przedsięwzięcia w Programie pn. „Level 4.0 I Digital Innovation Hub Wrocław” w związku ze świadczeniem usług wsparcia transformacji cyfrowej, obejmujących działania demonstracyjne, doradcze, implementacyjne, szkoleniowo-edukacyjne i informacyjno – promocyjne.

 

Sign up to our newsletter

I agree for the use of personal data. I have been informed about the processing of my personal data and I consent to the processing of my personal data provided in the form above by the Wrocław University of Science and Technology (data controller and consortium members (University of Economics in Wrocław, Wrocław Technology Park SA, Balluff Sp. Z oo and TestArmy Group SA) as part of the project under the Program called "Level 4.0 I Digital Innovation Hub Wrocław" in connection with the provision of digital transformation support services, including demonstration, consulting, implementation, training and education as well as information and promotion activities.