Kalendarz
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Metalowe technologie przyrostowe – możliwości, różnice, zastosowania.

OPIS WYDARZENIA

Seminarium internetowe będzie obejmować wprowadzanie do metalowych technologii przyrostowych (M-AM), w wytwarzaniu w pełni funkcjonalnych części maszyn.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU?

Podczas webinarium zaznajomisz się z najważniejszymi informacjami nt. technologii przyrostowych pozwalających na wytwarzanie w pełni funkcjonalnych części z metali oraz poznasz różnice pomiędzy poszczególnymi metodami. Przedstawimy kilka najciekawszych rzeczywistych przykładów, ekstremalnie wykorzystujących wszelkie zalety jakie stwarzają technologie przyrostowe. Znajdziesz odpowiedź na pytanie: „Ile to kosztuje”, a w szczególności, kiedy zlecać usługi na zewnątrz, a kiedy warto inwestować we własną produkcję?”. Webinarium będzie skoncentrowane na technologiach SLM/DMLS/L-PBF oraz EB-PBF, przetwarzających metale w wyniku bezpośredniej fuzji z łoża proszkowego.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE?

Dla osób początkujących.

OPIS TRENERÓW
Dr inż. Andrzej Pawlak, od dziesięciu lat związany z działalnością na Politechnice Wrocławskiej w obszarze technologii z grupy Powder Bed Fusion. Jego doświadczenie dotyczy przetwarzania materiałów metalicznych stanowiących duże wyzwania w technologii SLM/DMLS/L-PBF, jak np. stopy magnezu czy aluminium. Wykonawca w projektach badawczo-rozwojowych dla branży medycznej, lotniczej i motoryzacyjnej; autor publikacji, raportów dla przemysłu oraz wdrożeń komercyjnych w obszarze AM.

Mgr inż. Konrad Gruber, specjalista w zakresie wytwarzania przyrostowego oraz inżynierii materiałowej. Od 2014 roku związany z Politechniką Wrocławską, gdzie realizuje prace badawczo-rozwojowe z zakresu technologii przyrostowych przetwarzających stopy metali (L-PBF/SLM, EB-PBF/EBM). Uczestnik projektów badawczo-rozwojowych kierowanych do branży lotniczej oraz energetycznej. Autor publikacji, raportów i wdrożeń przemysłowych z zakresu technologii AM oraz inżynierii materiałowej.

AGENDA

  1. Wprowadzenie. Produkcja z wykorzystaniem technologii AM w porównaniu z produkcją konwencjonalną.
  2. Podstawowe pojęcia i zasada działania technologii AM.
  3. Podstawy procesów: Selective Laser Melting (SLM/DMLS/LPBF), Electron Beam Melting (EBM/EB-PBF). Porównanie z metodami Direct Energy Deposition (DED) oraz Metal Binder Jetting (MBJ).
  4. Materiały wsadowe. Własności przetworzonych materiałów.
  5. Kiedy warto “drukować” metalowe części, możliwości i ograniczenia AM.
  6. Outsourcing a produkcja własna (in-house)?
  7. Wybrane przykłady zastosowań.

Szczegóły wydarzenia

Data: 28 stycznia 2021
Czas: 16:30 - 18:00
Miejsce: On-line
Organizator: Politechnika Wrocławska